TikTok’tan siber zorbalık hamlesi

0
138

Son dönemlerin en tartışmalı sosyal medya platformlarından TikTok, siber zorbalığı engellemeyi amaçlayan yeni özelliklerini duyurdu.

Diğer platformlar gibi, siber zorbalık konusunda çeşitli uygulamalar üzerinde çalışan TikTok, bir süre önce yorum filtreleme özelliğini duyurmuştu.

TikTok şimdi ise, içerik oluşturanların yorumları silmelerine ve aynı anda 100 hesaba kadar engelleme yapmalarına izin vermeye başladı.

Yeni özellik ile ilgili TikTok’un yaptığı açıklamada, şunlara değinildi:

Bir videodaki etkileşimleri yönetmek için, kullanıcılar bir yoruma uzun süre basılı tutabilir veya seçenekler penceresini açmak için sol üst köşedeki kalem simgesine dokunabilir. Artık TikTok’da çoklu profil ve yorum seçimiyle birlikte, silme ya da engelleme işlemleri toplu olarak gerçekleştirilebiliyor. Bu uygulama, TikTok’un zorbalıkla mücadele çabalarının en sonuncusu, raporların platformlardaki gençler arasında yaygın bir sorun olduğunu göstermesinin ardından gerçekleşti. Ayrıca, zorbalık önleme kılavuzunun yanı sıra 13-17 yaş arası kullanıcılar için DM, yorumlar ve daha fazlasıyla ilgili kısıtlamalar da eklendi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here